пригожин був би радий просто зосередитись на Африці. Україна не була для нього прибутковою — аналітик

євген пригожин, власник військової компанії Wagner Group, прибуває під час похоронної церемонії на Троєкуровському кладовищі в Москві, 8 квітня 2023 року
євген пригожин, власник військової компанії Wagner Group, прибуває під час похоронної церемонії на Троєкуровському кладовищі в Москві, 8 квітня 2023 рокуAP Photo / File

Професійні найманці ПВК «Вагнер» є засобом отримання прибутку, і вони важливі для євгена пригожина для операцій в Африці та інших країнах. Україна ніколи не була прибутковою для пригожина, тож втрата бойовиків тут загрожує його імперії в іншому місці.

Таку думку в інтерв'ю hromadske висловив колишній офіцер морської піхоти, старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики, американський аналітик Роб Лі.

Він зазначив, що ПВК «Вагнера», по суті, майже нічим іншим не займалася, окрім Бахмута, починаючи із серпня і не було зрозуміло, якою буде роль «вагнерівців» після Бахмута.

«Я думаю, що в певному сенсі пригожин був би радий просто зосередитись на Африці. Професійні найманці "Вагнера" є засобом отримання прибутку, і вони важливі для його операцій в Африці та інших країнах, він піклується про них більше, ніж російське Міністерство оборони — про солдатів», — сказав він.

Роб Лі зазначив, що Україна ніколи не була прибутковою для пригожина — це було тим, що він мав зробити, і, можливо, способом отримати політичну владу.

Аналітик також вважає, що найближчим часом пригожин не буде атакувати Україну з півночі, з Білорусі, оскільки ПВК «Вагнер» залежить від російського Міноборони.

«У них багато власних можливостей, але вони отримують боєприпаси від Міністерства оборони. Я не думаю, що наступ із Білорусі матиме для них сенс. Тож якщо вони почнуть рухатися на Київ, усе одно його не захоплять, але матимуть великі втрати. І, звичайно, чи захоче російський уряд так само покладатися на "Вагнера", як раніше? Я думаю, що ці відносини змінилися назавжди», — сказав Роб Лі.