Прихильники Трампа підробляють фото штучним інтелектом, щоб заохотити темношкірих виборців

Прихильники Дональда Трампа створюють за допомогою штучного інтелекту фейкові фотографії, на яких Трамп зображений у компанії темношкірих людей, які нібито підтримують політика. У такий спосіб афроамериканців намагаються заохотити голосувати за республіканського кандидата.
Про це пише BBC Panorama, яка виявила десятки подібних дипфейків.
Фальшиві зображення темношкірих прихильників Трампа, створені штучним інтелектом, є однією з нових тенденцій дезінформації напередодні президентських виборів у США в листопаді, відзначає видання.
Співзасновник Black Voters Matter (групи, яка заохочує темношкірих голосувати) сказав, що підроблені зображення проштовхують «стратегічний наратив», покликаний показати Трампа популярним серед темношкірої спільноти.
За даними BBC, підроблені фотографії, схоже, були зроблені та поширені самими американськими виборцями, а не іноземними кампаніями впливу, як це було у 2016 році.
Одним із творців дипфейків є Марк Кей та його команда на консервативному радіошоу у Флориді. Вони створили зображення Трампа, який усміхається, обіймаючи групу темношкірих жінок на вечірці, і поширили його у Facebook, де Кей має понад мільйон підписників.
Спочатку зображення виглядає справжнім, але під час детального розгляду видно, що шкіра людей занадто блищить, а на руках у деяких з них відсутні пальці — це ознаки зображень, створених ШІ.
Ще одне широко розповсюджене фейкове зображення, яке виявила BBC, показує Трампа, який позує з темношкірими виборцями на ґанку. Спочатку фото опублікували в сатиричному обліковому записі. Але воно привернуло широку увагу лише після повторної публікації з новим підписом, у якому неправдиво стверджувалося, що Трамп зупинив свій кортеж, щоб зустрітися з цими людьми.

Нещодавнє опитування New York Times і Сієнського коледжу показало, що в шести ключових штатах 71% темношкірих виборців підтримали б Байдена у 2024 році. Це значно менше, ніж 92% темношкірих, які підтримали його на виборах у 2020-му.
В організації Black Voters Matter вважають, що така кампанія спрямована на те, щоб залучити темношкірих виборців до голосування за Трампа. Дипфейки особливо націлені на молодих темношкірих чоловіків, які більш готові голосувати за Трампа, ніж темношкірі жінки.
- Поділитися: