Прикордонники не фіксують створення наступальних угруповань у Білорусі та Брянській і Курській областях

Українські прикордонники наразі не виявили ознак створення наступальних угруповань у Білорусі та Брянській і Курській областях росії.

Про це 11 липня повідомив речник Державної прикордонної служби (ДПСУ) Андрій Демченко.

Він зазначив, що прикордонники фіксують активне використання засобів радіоелектронної боротьби, аби ускладнити спостерігання за їхньою територією. За словами Демченка, у прикордонних районах продовжують перебувати воєнізовані підрозділи противника. Так роблять для демонстрації присутності, щоб не дозволити перекинути підрозділи ЗСУ на більш важливі напрямки.

Речник ДПСУ також розповів, що росія продовжує обстріл Сумської та Чернігівської областей України зі своєї території. Лише протягом тижня зафіксовано близько 130 обстрілів цих регіонів, каже Демченко.

Що передувало?

У середині червня секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов розповідав, що президент України Володимир Зеленський доручив перевірити в чотирьох областях готовність до ймовірного повторного вторгнення з Білорусі. Данілов також сказав, що в Україні регулярно відбуваються засідання ставки верховного головнокомандувача, хоч їх і не роблять публічними.

У Міноборони України наприкінці червня повідомляли, що на кордоні Білорусі з Україною перебувають до 4 тисяч білоруських солдатів, а також російські військові. Секретар РНБО Олексій Данілов наголошував, що на території Білорусі зараз немає такої кількості військ для можливого наступу, як це було в лютому.

Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник казав, що українські військові поки не фіксують формування якогось наступального російського угруповання на території Білорусі, але уважно стежать за ситуацією. Водночас розвідка попереджала про підготовку диверсійно-розвідувальних груп.

На початку липня у ЗСУ повідомили, що українські військові підсилюють оборону на північному напрямку: заміновують небезпечні напрямки та укріплюють держкордон. Крім того, міська влада Львова 2 липня провела оперативну нараду за участі військового та цивільного керівництва міста для того, щоб розуміти, як діяти в разі можливої ескалації з боку Білорусі.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) кажуть, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, продовжить надавати росії доступ до білоруського повітряного простору. Проте аналітики вважають ймовірність прямої участі Білорусі у війні в Україні низькою — а все через те, що ця участь може вплинути на стабільність і навіть виживання режиму Лукашенка.