В акваторії Азовського моря військовослужбовці Донецького прикордонного загону помітили заборонені знаряддя ловлі, і, оглядаючи тенета, виявили в них живого дельфіна.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ у Twitter.

На відео видно, як прикордонники розплутують тенета, щоб визволити ссавця. Після цього вони випустили його назад у воду.

Дельфіни в Україні

Як писала громадська організація UAnimals, попри те, що дельфіни охороняються Міжнародною Червоною книгою, Червоною книгою Чорного моря, Конвенцією про охорону китоподібних, виловлювання цих тварин триває й досі. Окрім того, використання та виловлювання дельфінів для комерційних цілей заборонені законом України «Про Червону книгу України».

«Зелене світло» для виловлювання китоподібних браконьєрам дає цілковито відсутня система реєстрації та ідентифікації морських ссавців в Україні, отже, невідома точна кількість та індивідуальні особливості тварин, яких тримають у неволі.

Неможливо перевірити, звідки була експортована тварина, чи підтверджено документально її походження; якщо ж дельфін був виловлений для реабілітації, то чи повернеться він у море. Дельфінів ловлять сітками або заганяють зграю на мілководдя. Тварини часто гинуть, намагаючись вирватися з пастки, або тонуть, заплутавшись у сітці.

Поділитись: