Припинення транзиту російського газу до Болгарії через газотранспортну систему України є економічно нерентабельним та доводить, що обхідні газопроводи, які російський Газпром будує в обхід України є політичними, а не економічними проектами.

«Проекти Газпрому зі спорудження «Північного потоку-2» та «Турецького потоку» — не економічні, а політичні. Транспортувати газ з російської півночі до Болгарії через Туреччину економічно не вигідно. Адже український маршрут значно коротший, доставка ним обходиться суттєво дешевше», — повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

За словами голови Нафтогазу, через транспортування російського газу в обхід України, вартість блакитного палива зросте в першу чергу для самих європейців.

Нагадаємо, що Газпром припинить транзит газу до Болгарії через України з 1 січня 2020 року, коли закінчиться чинний контракт між Україною та Росією про транзит.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Раніше повідомляли, що «Турецький потік» будують із запізненням, а його завершення очікується уже після закінчення чинного контракту на транзит між Україною та Росією, тобто після 1 січня 2020 року.

Також у Газпромі повідомили, що ще один газопровід в обід України — «Північний потік-2» — готовий на третину.

Напередодні у Дані повідомляли, що поки не мають наміру дозволяти Росії будувати «Північний потік-2» у своїх водах через агресію Росії на Сході України та у Криму.

Поділитись: