Заступник глави Офісу президента України Вадим Пристайко візьме участь у зустрічі зовнішньополітичних радників глав держав і урядів країн «нормандського формату» (Росія, Франція, Німеччина, Україна), яка пройде 12 липня у Парижі.

Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в прес-службі президента України, Пристайко представлятиме українську сторону на цій зустрічі.

Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков повідомив «Інтерфаксу», що з російської сторони у зустрічі візьме участь помічник президента Росії Владислав Сурков.

Вадим Пристайко народився в Одеській області, йому 49 років. У 90-х – заступник начальника Управління торгово-економічних зав’язків з країнами Африки. Азії та Тихоокеанського регіону Міністерства зовнішніх економічних зав’язків і торгівлі України. З 2000-го – консул України у місті Сідней. Австралія; 2001-2002 – головний консультант Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента України. До 2006-го Пристайко був тимчасовим повіреним у справах України в Канаді, з 2007 по 2009-й – заступник директора департаменту НАТО. З 2009-го до 2012 працював заступником керівника місії Посольства України в США. 2012-2014 – надзвичайний і повноважний Посол України в Канаді. 2014 - 2017 – заступник міністра закордонних справ України. З 2017-го – глава місії України при НАТО.

В травні 2019 року Вадим Пристайко став заступником глави Офісу президента Володимра Зеленського. Пізніше стало відомо, що Зеленський запропонував Пристайка на посаду міністра закордонних справ, яку зараз обіймає Павло Клімкін.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін готовий обговорювати розширення «Нормандського формату» після парламентських виборів в Україні, які відбудуться 21 липня.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.

Поділитись: