Шпиталь Роял-Пепворт, що в англійському Кембриджі, розробив пристрій для «реанімування» донорських органів, тканини яких почали відмирати. Це потенційно може збільшити кількість донорських легенів і сердець учетверо.

Як повідомляє BBC, пристрій успішно випробували на 25-річному британцю Аарону Ґріну: йому першому у світі пересадили серце й легені людини, чий кровообіг зупинився до вилучення органів для трансплантації.

Коли в організмі людини припиняється кровообіг, органи перестають отримувати кисень, і тканини, з яких вони складаються, поступово руйнуються. Більшість органів для пересадки беруть саме в мертвих людей — але, як правило, кровообіг тіла в цей час ще не припиняється остаточно.

Пристрій, розроблений у Роял-Пепворт, дозволяє наситити такі органи збагаченою киснем кров’ю і, відповідно, «реанімувати» їх.

Лікар-хірург шпиталю Педро Катаріно порівнює цей процес із зарядкою батарейок: «Пристрій відновлює енергетичні запаси серця, це ми називаємо рекондиціонуванням, і таким чином дозоляє його трансплантувати».

За оцінками Катаріно, пристрій дозволить учетверо збільшити кількість сердець і легенів, придатних для пересадки — адже зараз їх не вистачає для всіх.

Сам Ґрін — попри те, що операцію провели ще влітку 2019-го — досі є єдиною людиною на планеті з органами, пересадженими від донора, чиє серце зупинилося. Із лікарні його виписали через два місяці після операції.

Зараз він має нову роботу й планує весілля зі своєю дівчиною.

Поділитись: