Комп’ютерний вірус, який 27 червня атакував десятки державних та приватних установ в Україні, торкнувся також британської рекламної компанії WPP.

Комп’ютерний вірус, який 27 червня атакував десятки державних та приватних установ в Україні, атакував компанії в ЄС та США. 

Зокрема, вірус торкнувся також британської рекламної компанії WPP, повідомляє Bloomberg.

«ІТ-системи в декількох компаніях WPP були зачеплені. Ми оцінюємо ситуацію, вживаємо відповідних заходів і будемо оновлюватися якомога швидше», — заявили в WPP.

Також, за даними The Independent, постраждала датська судноплавна компанія Maersk. Там зазначили, що не знають про причини відключення, але підозрюють, що це може поширюватися на всі глобальні операції.

Видання The Daily Telegraph пише, що комп'ютерний вірус Petya став причиною збоїв в роботі компаній у Нідерландах, Іспанії, Італії. Повідомляється про випадки виявлення вірусу в Ізраїлі. Також кібератаці піддалися підрозділи американської фармацевтичної компанії Merck & Co., Inc.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.  

За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.

Вірус запускається через шкідливі посилання або оновлення програми M.E.doc. Ще у 2016-му році німецька фірма heise Security виявила новий тип сrypto-здирника Petya. Новий вірус, що атакував українські установи може бути модифікацією минулорічного Petya.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: