Про корупцію в українському футболі було відомо давно, проблема в тому, що це потрібно було довести.

Про корупцію в українському футболі було відомо давно, проблема в тому, що це потрібно було довести.

Про це у програмі «Нині вже» в ефірі Громадського заявив президент Профейсійної футбольної ліги (ПФЛ) України Сергій Макаров.

«Розмови, звісно, ходили про те, що таке відбувається. Найголовніша проблема була, що такі речі дуже важко довести... Ми багато років чекали закону спеціалізованого про боротьбу з корупцією у спорті, потім чекали, доки його застосують. І ось дочекались», — сказав Макаров.

Водночас, він пояснив, що не варто звинувачувати увесь футбольний клуб у корупції, адже до шахрайства у команді можуть бути причетні кілька осіб.

«Хотілось би більше конкретики... Те, що було сказано на прес-конференції — це вершина айсберга... Хотілось би почути про конкретні обличчя. Бо у клубу може бути винен адміністратор і три футболісти, а тінь падає на увесь клуб», — додав Макаров.

22 травня у Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що правоохоронці викрили членів злочинного угрупування, які займались організацією «договірних» матчів по футболу.

За даними МВС, в Україні працювало 5 організованих груп, у діяльність яких було залучено 35 футбольних клубів з 10 областей. До складу групи входили президенти клубів, колишні і діючі гравці, арбітри, тренери, навколофутбольні комерційні структури. 

Зловмисники для отримання бажаного результату ігор займались підкупом гравців, арбітрів, власників клубів, а також використовували залякування і погрози.

Поділитись: