У суботу, 18 серпня, німецька канцлерка Ангела Меркель приймала у гостях російського президента Володимира Путіна. Зустріч відбулася в урядовій резиденції у замку Мезеберг поблизу Берліна. Вони зустрілися вже вдруге за останні три місяці — у травні Меркель літала у Сочі. Однак це вперше, коли Путін після анексії Криму прибув для двосторонніх переговорів у Німеччину.

Перед початком переговорів лідери провели спільну прес-конференцію. Такий незвичайний формат зустрічі прес-секретар російського президента раніше пояснив небажанням лідерів обмежувати себе у часі.

«Вони визначать коло в тем. Ідеться про другу половину дня, щоб не обмежувати себе у часі, але й не йти (в ніч), зважаючи на те, що це все-таки субота, зовсім пізно робити заяви з інформаційної точки зору не дуже зручно», передає слова Дмитра Пєскова «Интерфакс». Він додав, що за потреби громадськість поінформують про результати перемовин.

Офіційний представник уряду Німеччини повідомляв, що темами для переговорів будуть «поточні питання зовнішньої політики».

Зокрема, це війна у Сирії. За день до зустрічі Меркель заявила, що запланований на 7 вересня саміт представників Туреччини, Німеччини, Франції та Росії в Стамбулі щодо врегулювання ситуації в Сирії «може бути доцільним». За її словами, є два формати перегорів щодо Сирії, але остаточний ухвалять після консультацій.

Зустріч Путіна і Меркель тривала близько 3,5 годин. Глави держав обговорили Україну і Сирію. Вони довго спілкувалися один на один. Телеканали показали, як лідери двох країн спілкуються без перекладачів в альтанці у парку резиденції.

Перед початком зустрічі Путін і Меркель вийшли до журналістів, щоб позначити теми майбутніх переговорів. Серед них були Сирія, ситуація в Україні, іранська ядерна програма, економічні проекти за участю двох країн, зокрема газопровід  «Північний потік-2». Канцлерка Німеччини також заявила про намір обговорити права людини.

Також він додав, що проект «не закриває можливості продовження транзитних поставок російського газу через територію України».

«Головне, щоб цей український транзит, він традиційний для нас, відповідав економічним вимогам, був економічним у всіх сенсах цього слова», — сказав президент Росії.

Путін сказав, що реалізація проекту «Північний потік-2» дозволить «задовільнити попит Європи».

«Його реалізація дозволить покращити європейську газотранспортну систему. Верифікувати маршрути постачань і мінімізувати транзитні ризики. А головне – задовільнити попит європи на енергоресурси», — вказан Путін.

Зокрема Володимир Путін назвав будівництво «Північного ипотоку-2»виключно економічним проектом.

Варто зазначити, що візит відбувався на тлі різкого здешевлення російського рубля, чому передувало рішення США запровадити нові санкції проти Росії

Напередодні президент Петро Порошенко під час телефонної розмови з канцлеркою закликав її обговорити звільнення Олега Сенцова.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Сама Меркель заявила, що на цю зустріч не слід покладати великі

Дорогою до Меркель Путін заїхав в Австрію на весілля очільниці МЗС Карін Кнайсль. Такий крок вже розкритикували в Австрії, бо він може нашкодити іміджу країни.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Нині вже»: Меркель і Путін, 100 днів нового уряду Вірменії та чи може громадськість змінювати сценарій фільму

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile