Глава Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що її звільнення та призначення нового глави затягується у зв’язку із внесенням цих двох питань до парламенту в єдиному пакеті.

Глава Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що її звільнення та призначення нового глави затягується у зв’язку із внесенням цих двох питань до парламенту в єдиному пакеті.

Про це повідомляє агенство «Інтерфакс-Україна».

«Усі, і «Блок Петра Порошенка», і «Народний фронт», підтримали кандидатуру Якова Смолія. У тому, що за моє звільнення набереться 450 голосів, у мене також немає сумнівів. Але було рішення про пакетне голосування, і ми заручники цього нескінченного пакетного голосування», — зазначила вона.

Вона також висловила сумніви, що голосування з цих двох питань відбудеться наступного пленарного тижня. Гонтарева вважає Нацбанк та себе «заручниками невизначеної ситуації, що склалася».

«Якби ці обіцянки були вперше (про призначення глави НБУ — ред.), то можна було б до цього ставитися спокійно. Але, на жаль, я не можу ніде працювати, нічим займатися, і я вважаю, що це стосовно мене як громадянина нашої країни просто ненормально», — сказала вона.

Нагадаємо, питання про звільнення та обрання глави НБУ включили до порядку денного парламенту на четвер, 1 березня, проте їх розгляд відклали.

18 січня 2018 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проекти постанов про звільнення Гонтаревої з посади голови Нацбанку і призначення на цю посаду Якова Смолія.

Згідно з Конституцією, главу НБУ призначає Верховна Рада за поданням президента терміном на сім років. 

10 квітня голова Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку президенту України Петру Порошенку.

10 травня вона призначила в.о. голови Нацбанку свого заступника Смолія.

Громадське також зібрало 7 фактів про те, чим запам’яталась Валерія Гонтарева на посаді глави Нацбанку. 

10 січня 2018-го року повідомлялося, що вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія, яку очолювала екс-глава НБУ Гонтарева.

19 січня 2018-го у Нацбанку заявили, що Гонтарева у Києві і готова звітувати у Раді.

Поділитись: