УКРАЇНА

Рада 1 березня голосуватиме за призначення Смолія головою Нацбанку — Парубій

26 лютого, 2018 14:11
УКРАЇНА/Рада 1 березня голосуватиме за призначення Смолія головою Нацбанку — Парубій
Зберегти
Вигляд
Парламент 1 березня розгляне питання про призначення Якова Смолія головою Національного банку України.

Парламент 1 березня розгляне питання про призначення Якова Смолія головою Національного банку України.

Про це під час погоджувальної ради парламентських фракцій повідомив спікер Ради Андрій Парубій.

«Ключове кадрове питання цього тижня — питання голови Національного банку. Велике прохання закінчити політичні консультації, щоб ми вийшли на позитивне голосування», — сказав Парубій.

Також він повідомив, що 1 березня Рада розгляне питання реформи парламенту, зокрема розподілу комітетів парламенту. Також, за словами Парубія, Рада розгляне питання щодо скасування декларування для громадських організацій. 

5 лютого профільний комітет Ради закликав призначити Смолія головою Нацбанку.

Наразі Смолій виконує обов'язки голови НБУ. Він працював у Нацбанку з часів проголошення Незалежності України. З 1994-го пішов у приватний сектор, а за 20 років знов повернувся до НБУ.

За 2016 рік Яків Смолій задекларував близько 18 мільйонів гривень доходів, з яких лише 1 мільйон — зарплата. Більшість доходів отримав в якості дивідендів — володіє цінними паперами на 25 мільйонів гривень. Ще у 2015-му Смолій задекларував коштів на депозитах більш ніж на 90 мільйонів гривень у різних валютах.

Одним з досягнень Смолія вже в якості виконувача обов’язків голови НБУ називають забезпечення прозорості діяльності банків. З вересня Національний банк щомісячно оприлюднює інформацію про індивідуальні показники діяльності банків. Це дозволить інвесторам краще зрозуміти, чи варто придбати частку банку або надати йому позику, а клієнтам — обрати для розміщення депозитів найнадійніший банк.

Нагадаємо, що 10 квітня голова Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку президенту України Петру Порошенку.

10 травня вона призначила в.о. голови Нацбанку свого заступника Смолія.

Громадське також зібрало 7 фактів про те, чим запам’яталась Валерія Гонтарева на посаді глави Нацбанку. 

10 січня 2018-го року повідомлялося, що вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія, яку очолювала екс-глава НБУ Гонтарева.

У Нацбанку заявили, що Гонтарева у Києві і готова звітувати у Раді.

Пов`язані новини