Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував запровадити партійну систему на місцевих виборах для всіх населених пунктів від 10 тисяч жителів (наразі поріг складає 60 тисяч).

Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос», член комітету Роман Лозинський.

«Рішення комітету: самовисування в громадах до 10 тис. (населення — ред.). Палицею загнали в партії. Змінюємо правила за 120 днів до виборів», — написав він.

Згідно з чинним виборчим кодексом, на місцевих виборах можуть балотуватися самовисуванці у населених пунктах до 90 тисяч виборців.

Водночас у громадянській мережі «ОПОРА» наголосили, що рекомендована комітетом поправка до Виборчого кодексу щодо зменшення порогу для самовисуванців до 10 тис. виборців порушує міжнародні норми.

«На жаль, до експертів тут не прислухалися й ухвалили рішення, яке порушує міжнародні стандарти й має ознаки перешкоджання реалізації пасивного виборчого права», — заявила координаторка мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Також Лозинський написав, що комітет рекомендував знизити заставу для партій на виборах у 9 разів. Депутат назвав це «перемогою».

Довгий час ведуться політичні дискусії, щоб поширити партійну систему на всі міські ради. А це питання навіть не міст на 10 чи 20 тисяч виборців, яке обговорювали раніше, зазначали у громадському руху ЧЕСНО.

У відповідь на це голова ЦВК Олег Діденко заявляв, що така ініціатива «дуже ускладнить життя всім»: як членам виборчих комісій, так і виборцям.

«От уявіть: невелике місто, яке має бути поділене, умовно кажучи, на 2-3 округи. Якщо пропорційну систему з відкритими списками запровадити на рівень району чи малого міста, у кожному з округів повинен бути окремий список, у межах якого має відбуватися внутрішня конкуренція», — розповідав Діденко.

Згідно з чинним законодавством, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройти вони мають одночасно на всій території країни — виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Поділитись: