УКРАЇНА

Профільний комітет Ради просить призначити Смолія головою Нацбанку

5 лютого, 2018 15:21
УКРАЇНА/Профільний комітет Ради просить призначити Смолія головою Нацбанку
Зберегти
Вигляд
lead
Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував парламенту затвердити постанову про звільнення з посади голови Національного банку України Валерії Гонтаревої і призначити на цю посаду Якова Смолія.

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував парламенту призначити головою Національного банку України Якова Смолія. 

Про це повідомив журналістам перший заступник глави комітету Михайло Довбенко, передає «Інтерфакс-Україна».

Одночасно пропонується звільнити з посади голови Національного банку України Валерію Гонтареву. 

Раніше призначити головою НБУ Смолія пропонував президент Петро Порошенко. 

Наразі Смолій виконує обов'язки голови НБУ. Він працював у Нацбанку з часів проголошення Незалежності України. З 1994-го пішов у приватний сектор, а за 20 років знов повернувся до НБУ.

За 2016 рік Яків Смолій задекларував близько 18 мільйонів гривень доходів, з яких лише 1 мільйон — зарплата. Більшість доходів отримав в якості дивідендів — володіє цінними паперами на 25 мільйонів гривень. Ще у 2015-му Смолій задекларував коштів на депозитах більш ніж на 90 мільйонів гривень у різних валютах.

Одним з досягнень Смолія вже в якості виконувача обов’язків голови НБУ називають забезпечення прозорості діяльності банків. З вересня Національний банк щомісячно оприлюднює інформацію про індивідуальні показники діяльності банків. Це дозволить інвесторам краще зрозуміти, чи варто придбати частку банку або надати йому позику, а клієнтам — обрати для розміщення депозитів найнадійніший банк.

Нагадаємо, що 10 квітня голова Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку президенту України Петру Порошенку.

10 травня вона призначила в.о. голови Нацбанку свого заступника Смолія.

Громадське також зібрало 7 фактів про те, чим запам’яталась Валерія Гонтарева на посаді глави Нацбанку. 

10 січня 2018-го року повідомлялося, що вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія, яку очолювала екс-глава НБУ Гонтарева.

У Нацбанку заявили, що Гонтарева у Києві і готова звітувати у Раді.

Пов`язані новини