Прокуратура Автономної Республіки Крим викличе звільнених політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка для свідчень у справі про їхнє викрадення російськими силовиками весною 2014 року.

Про це «Громадському радіо» повідомила речниця прокуратури Криму Катерина Діденко.

За її словами, процесуальні дії з ними проведуть після того, як лікарі завершать обстеження.

«У справі викрадення Сенцову і Колчьенку мають надати статус потерпілих», — додала Діденко.

Сенцова і Кольченка затримали в анексованому Криму російські силовики в 2014 році. Кольченка засудили за участь у «терористичній організації» до 10 років ув'язнення, Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму за «підготовку теракту».

7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: