Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження через із затриманням на території анексованого Росією півострові українського добровольця «батальйону імені Номана Челебіджіхана».

Про це повідомили у прес-службі прокуратури.

Наразі правоохоронці встановлюють причетних до незаконного затримання добровольця.

Провадження відкрили за статтями про «незаконне затримання», а також про це «порушення недоторканності житла».

19 серпня У анексованому Криму російські силовики заявили, що затримали члена українського добровольчого батальйону ім. Н. Челебіджіхана.

Що це за батальйон?

Батальйон ім. Номана Челебіджихан — добровольчий кримськотатарський батальйон. Його створили на початку 2016 року під час блокади на адмінмежі з анексованим Кримом. Названий на честь кримськотатарського політика і громадського діяча, першого голови уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі та Білорусі.

Громадянська блокада анексованого Криму почалася 20 вересня 2015 року. Однією з вимог кримськотатарських та українських ативістів було припинення торгівлі з анексованим півостровом. Після декількох місяців блокади, Кабмін прийняв постанову про обмеження поставок окремих товарів з півострововом. 17 січня 2016 року документ набрав чинності.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: