ENRU

У Чечні вимагають заблокувати сайти, які поширюють карикатури Charlie Hebdo на Кадирова

Прокуратура Шалінського району Республіки Чечня направила до суду Грозного вимогу заблокувати доступ до сайтів, які публікують карикатури на підтримку французького тижневика Charlie Hebdo.

Прокурори заявляють, що карикатури ображають почуття віруючих, передає TJournal.

Конкретні сайти в заяві прокуратури не вказуються, так само як і приклади карикатур.

Прокуратура вимагає обмеження доступу до матеріалів, здатних «стати передумовою до розпалювання національної, расової чи релігійної ненависті і ворожнечі».

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo опублікував карикатури на переслідування представників ЛГБТ-спільноти у Чечні, на одному з малюнків зображений, зокрема, глава республіки Рамзан Кадиров.

Відповідний матеріал «Полювання на геїв в Чечні» з'явився в номері Charlie Hebdo за 19 квітня.

На початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило метаріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram