Прокуратура Автономної республіки Крим оголосила про підозру за статтею «порушення законів і звичаїв війни» 3 співробітникам силових структур, які займалися переслідуванням учасників мирного мітингу на підтримку територіальної цілісності України, що відбувався біля Верхової Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим.

Серед затриманих тоді був заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

«Слідство» окупаційними правоохоронцями проводилось однобічно, а докази збирались з єдиною метою — незаконно звинуватити особу у злочині, якого він не вчиняв», — йдеться у повідомленні.

Так, за даними прокуратури, усіх 3 підозрюваних оголосили у розшук.

26 лютого 2014 року кримський парламент мав зібратися на сесію за «сепаратистським» порядком денним. Під будівлею Верховної Ради Криму зібралися прибічники цілісності України, їм на противагу виступили проросійські активісти на чолі з Сергієм Аксьоновим, який згодом очолив самопроголошений окупаційний уряд Криму.

Прибічникам територіальної цілісності України, кримськотатарським і проукраїнським активістам, в той день вдалося не допустити проведення сесії кримського парламенту. Наступного дня його було захоплено російськими військовими.

Після окупації Криму Росія почала кримінальне переслідування учасників проукраїнського мітингу 26 лютого. За провадженням, відокремленим у цій справі, до 8 років колонії було засуджено заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, якого згодом вивезли з Криму за сприяння президента Туреччини.

Поділитись: