Прокуратура Криму почала розслідувати незаконне забруднення Чорного моря
Прокуратура Автономної Республіки Крим разом з Нацполіцією почала розслідувати забруднення Чорного моря внаслідок незаконного видобутку піску в дамбі Нижньо—Чурбашського водосховища анексованого міста Керч.
Прокуратура зазначила, що після окупації Росією дамбу водосховища в Керчі почали використовувати для незаконного видобутку піску. Бруд від вимивання та власне видобування піску потрапляє на міський пляж.
«Водночас, токсичні речовини потрапляють до Чорного моря та створюють загрозу для здоров’я населення та природного середовища», — вказали у прокуратурі.
Слідчі Нацполіції Криму та Севастополя внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкрили провадження за статтею порушення правил охорони або використання надр.
В окупованій Керчі внаслідок видобутку піску знищено значну частину дамби спеціального комплексу для зберігання або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відходів Камиш-Бурунського залізорудного комбінату.
Нагадаємо, на півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня 2018 року стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ про викид повідомили лише 27 серпня. Вони також зазначили, що у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.
Росспоживнагляд встановив, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.
Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська
- Поділитися: