Прокуратура Автономної республіки Крим повідомила про підозру 4 працівникам незаконно створеної «прокуратури Республіки Крим» за незаконне кримінальне переслідування учасників мітингу біля Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України 26 лютого 2014 року.

Про це повідомили у пресслужбі прокуратури АРК.

«Під час кримінального переслідування проукраїнських активістів за нібито організацію масових заворушень, «прокурори» незаконно застосовували кримінальне та кримінально-процесуальне законодавство РФ», — йдеться в повідомленні. 

Так, за даними слідства, впродовж року троє «прокурорів» систематично клопотали перед «судом» про обрання та продовження тримання під вартою одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу.

При цьому одна з «прокурорів відділу» підтримувала державне обвинувачення у судових засіданнях та брала участь у судових дебатах, безпідставно звинувачуючи особу у злочині, якого він не вчиняв. Внаслідок цих дій «суд» засудив одного з керівників Меджліса кримськотатарського народу до 8 років позбавлення волі.

Підозрюваних оголосили в розшук, правоохоронці намагаються встановити, де вони перебувають.

Раніше повідомлялось, що прокуратура АРК оголосила про підозру за статтею «порушення законів і звичаїв війни» 3 співробітникам силових структур, які займалися переслідуванням учасників мирного мітингу на підтримку територіальної цілісності України, що відбувався біля Верхової Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

26 лютого 2014 року кримський парламент мав зібратися на сесію за «сепаратистським» порядком денним. Під будівлею Верховної Ради Криму зібралися прибічники цілісності України, їм на противагу виступили проросійські активісти на чолі з Сергієм Аксьоновим, який згодом очолив самопроголошений окупаційний уряд Криму.

Прибічникам територіальної цілісності України, кримськотатарським і проукраїнським активістам, в той день вдалося не допустити проведення сесії кримського парламенту. Наступного дня його було захоплено російськими військовими.

Після окупації Криму Росія почала кримінальне переслідування учасників проукраїнського мітингу 26 лютого. За провадженням, відокремленим у цій справі, до 8 років колонії було засуджено заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, якого згодом вивезли з Криму за сприяння президента Туреччини.

Поділитись: