УКРАЇНА

Прокуратура кваліфікувала затоплення бойовиками шахти «Юнком» як екоцид

23 травня, 2018 19:04
УКРАЇНА/Прокуратура кваліфікувала затоплення бойовиками шахти «Юнком» як екоцид
Зберегти
Вигляд
Прокуратура Донецької області кваліфікувала як екоцид затоплення бойовиками «ДНР» єнакіївської шахти «Юнком», яка розташована на окупованій території у селищі Бунге.

Прокуратура Донецької області кваліфікувала як екоцид затоплення бойовиками «ДНР» єнакіївської шахти «Юнком», яка розташована на окупованій території у селищі Бунге.

Про це повідомив прокурор Донецької області Євген Бондаренко.

За його словами, правоохоронці встановили, що у квітні 2018 року бойовики «ДНР» вирішили припинити відкачку води з шахти «Юнком».

При цьому, за даними прокуратури, такі дії можуть спричинити екологічну катастрофу, яка полягатиме у радіоактивному, хімічному забрудненні грунтових та поверхневих вод місцевості і, як наслідок, забрудненні екосистеми Азовського моря.

Таким чином в діях представників терористичної організації «ДНР» маються ознаки скоєння злочину, передбаченого ст. 441 (екоцид) КК України.

Досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню здійснюватиметься ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом прокуратури.

Шахта «Юнком» відзначалася великою загазованістю, там за період із 1959 по 1979 роки було зафіксовано 235 викидів газу, 28 з яких закінчилися смертю шахтарів.

У вересні 1979 року з метою зниження вірогідності раптових викидів метану на шахті було здійснено підземний ядерний вибух, після чого її закрито та ізольовано.

На місці вибуху утворилася скляна капсула діаметром приблизно 30 метрів, заповнена радіоактивною водою, яка згідно із висновками експертизи потребує відносної сухості. Потрапляння радіоактивної рідини, яка міститься у вказаній капсулі, у водні ресурси місцевості через ґрунтові води може спричинити екологічну катастрофу, яка полягатиме у радіоактивному хімічному забрудненні, в тому числі і екосистеми Азовського моря.

1 березня Громадське показало новий документальний фільм «Зона відчуження Донбас».

У фільмі йдеться про те, що понад 2,5 млн людей можуть стати екологічними біженцями на Донбасі — через неконтрольоване підтоплення шахт регіон може перетворитися на нову зону відчуження.

Підтоплення шахт загрожує Донецьку й сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок, зараженням води, а отже й захворюваннями — це може статися за 15, 10, а можливо й 5 років.

Пов`язані новини