Головному редактору видання «Страна.ua» Ігорю Гужві правоохоронці у п'ятницю 23 червня оголосять про про підозру за ст. 189 КК України «вимагання».

Головному редактору видання «Страна.ua» Ігорю Гужві правоохоронці у п'ятницю 23 червня оголосять про про підозру за ст. 189 КК України «вимагання».

Про це в коментарі Громадському повідомила речниця прокуратури міста Києва Надія Максимець.

У Гужви наразі статус затриманої особи. До кінця дня йому буде повідомлено про підозру за статею 189 КК України — це вимагання. Окрім того вчора затримали особу, яка називалася його помічником. Ця особа і передала йому кошти, які під час обшуку були знайдені у нього в портфелі.

За її словами, кримінальне провадження було розпочато в березні цього року за зверненням народного депутата через вимагання у нього коштів за нерозповсюдження інформації, яке стосується особистого життя та політичної діяльності.

Протягом 3 місяців в рамках цього провадження велися слідчі дії, в тому числі негласні.

«Вчора після передачі цих коштів був затриманий посередник та сам Гужва», — зазначила Максимець.

Після цього, за її словами, у приміщенні видання провели невідкладний обшук, вилучено кошті, видані заявнику для передачі даним особам. Йдеться про $10 тисяч.

Наразі триває процес легалізації аудіо та відеофайлів, які були отримані в рамках кримінального впровадження і легалізація вчорашнього обшук, додала Максимець.

«Після повідомлення про підозру до суду буде внесено клопотання про обрання запобіжного заходу. Скоріше за все судовий процес відбудеться завтра», — зазначила вона.

ДИВІТЬСЯ: ГПУ оприлюднила оперативне відео у справі головреда «Страна.ua» Гужви

Нагадаємо, ввечері 22 червня у Києві затримали головного редактора видання «Страна.ua» Гужву.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужву затримали правоохоронці за підозрою у отриманні хабара. У ГПУ стверджують, що Гужва вимагав у депутата $20 тисяч за нерозголошення інформації, яка могла б скомпрометувати політика.

Як повідомив сам Гужва, слідчі дії пов’язані з намаганням народного депутата від «Радикальної партії» Дмитра Лінька дати «Страна.ua» хабара за видалення публікації.

У коментарі Громадському депутат Лінько заперечив, що він звертався до редакції «Страна.ua» з таким проханням.

Інтереси Гужви прибула представляти колишня міністр юстиції часів Януковича Олена Лукаш. Вона повідомила, що Гужву відвезли до будівлі ГУ МВС для вручення підозри.

Гужва запустив видання «Страна.ua» в лютому 2016 року. Основу команди медіа склали колишні працівники медіахолдингу «Вести» (одноіменна газета, сайт, радіостанція, журнал «Вести.Репортер», телеканал UBR), яким він керував до липня 2015 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: