Столична прокуратура порушила кримінальну справу за фактом «постановлення незаконного судового рішення» Господарським судом Києва, який заборонив приватизацію Центренерго.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

«Вказане рішення було постановлено судом всупереч правових висновків Верховного Суду, який вже висловив позицію з цього приводу, зокрема, про те, що заборона проведення приватизації ПАТ «Центренерго» суперечить вимогам процесуального законодавства та є заходом, неспівмірним із заявленими позовними вимогами», — йдеться у повідомленні.

Через це прокурори порушили справу за ч. 1 ст. 375 (Постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) Кримінального кодексу.

Проводити розслідування у цій справі прокуратура доручила Державному бюро розслідувань.

Нагадаємо, 31 січня Господарський суд Києва заборонив Фонду державного майна проводити приватизацію Центренерго до того, як це державне підприємство завершить судовий процес з компанією «Укрдонінвест».

21 січня у Фонді держмайна повідомили, що почали готувати процедуру приватизації Центренерго, зокрема відбір інвестиційного радника для приватизації.

Центренерго — енергетична компанія, яка займається виробництвом та постачанням електроенергії на оптовий ринок. Частка компанії у загальному обсязі виробленої електроенергії країни складає 8%, а в обсязі виробленої теплової енергії — 18%. Приватизувати Центренерго планували ще наприкінці 2018 року, однак тоді цьому завадило оголошення воєнного стану, тому продаж компанії скасували.

Поділитись: