Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру «судді», який у 2017 році виніс вирок заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову.

Про це передає пресслужба прокуратури.

Судді оголосила підозру за статтею 438 Кримінального кодексу України — порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами.

Зокрема суддю звинувачують у порушенні права на справедливий і офіційний судовий процес щодо проукраїнського активіста за його виступ в прямому ефірі на одному з телеканалів. Ільмі Умеров висловив позицію щодо необхідності повернення Україні територій Криму, Донецької та Луганської областей.

«У травні-вересні 2017 року зазначений «суддя» порушив право обвинуваченого використати всі необхідні права і засоби захисту. У результаті 27 вересня 2017 року виніс «вирок», відповідно до якого визнав активіста винним у вчиненні кримінального правопорушення», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, створений в анексованому Криму Сімферопольський районний суд 27 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова на два роки колонії-поселення.

Його звинувачували в сепаратизмі – приводом став один з його виступів в ефірі телеканалу АТR. Під час судових засідань з’ясувалось, що лінгвістичну експертизу висловлювань заступника голови Меджлісу робила експертка ФСБ на замовлення її ж начальника, слідчого ФСБ – причому не з оригіналу виступу Умерова, а із вільного перекладу, який їй надав слідчий.

Також з’ясувалося, що частина показань свідків – сфальсифіковані.

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму видали турецькій стороні

27 жовтня Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз повернулися в Україну

Поділитись: