Прокуратура розкрила вбивство старости Мотижина та її сім'ї. До нього причетні 5 військових рф і 3 «вагнерівці»

Найманці ПВК «Вагнера» та російські військові, які вчиняли злочини на Київщині
Найманці ПВК «Вагнера» та російські військові, які вчиняли злочини на КиївщиніОфіс генпрокурора

П'ятьом російським військовим і трьом членам приватної військової компанії «Вагнера» заочно повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни у поєднанні з умисним убивством. Зокрема їм інкримінують убивство старости села Мотижин на Київщині та її сім'ї.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, під час окупації Київщини підозрювані грабували цивільних, катували, вбивали та спалювали їхні будинки. Підозрюваним інкримінують 14 епізодів жорстокого поводження з цивільними. Після їхніх тортур вдалося вижити лише трьом людям.

У прокуратурі зазначають, що в березні 2022 року російські військові та «вагнерівці» прийшли додому до Ольги Сухенко — старости села Мотижин. Вони викрали Ольгу, а також її чоловіка та сина. Окупанти катували полонених, намагаючись отримати інформацію про ЗСУ й тероборону.

За даними слідства, на очах у жінки синові прострелили ногу, а потім убили пострілом у голову. Аналогічним способом катували чоловіка Ольги. Уся родина загинула від численних вогнепальних поранень.

Також прокурори встановили іншу потерпілу — це мирна жителька, яку окупанти вбили зі стрілецької зброї, бо вона була вдягнута в темний одяг. Після цього її батька взяли у полон і тривалий час тримали у господарчій споруді із зав’язаними очима та зв’язаними руками без води та їжі.

Ще підозрюваним інкримінують катування до смерті двох членів громадської організації «Патріот». Їхні тіла знайшли з численними наскрізними вогнепальними пораненнями.

Крім того, окупанти затримали двох волонтерів, які намагалися провезти в Мотижин гуманітарну допомогу. Після допитів і катувань, за даними прокуратури, їх вивезли до лісосмуги й наказали тікати, відкривши вогонь у спину. Один з волонтерів загинув від пострілу в голову, інший — поранений. Автомобілі та гуманітарну допомогу росіяни привласнили.

Ще одному потерпілому підозрювані зв’язали руки, прив’язали до квадроцикла та змусили його в такий спосіб бігти майже кілометр. Після допитів, погроз убивством і побиття його впродовж кількох днів утримували в каналізаційній ямі.

Підозрювані росіяни:

  • старший лейтенант Олег Крикунов — командир взводу 37 окремої мотострілецької бригади;
  • сержант Чінгіс Гончіков — командир відділення, командир бойової машини 37 окремої мотострілецької бригади;
  • сержант Олександр Ванчіков — командир відділення 37 окремої мотострілецької бригади;
  • сержант Магомедмірза Сулейманов — командир бойової машини 37 окремої мотострілецької бригади;
  • старший лейтенант Віталій Дмітрієв — командир взводу 37 окремої мотострілецької бригади;
  • Сергій Сазанов — член ПВК «Вагнер»;
  • Сергій Сазонов — водій відділення КШМ ПВК «Вагнер»;
  • Олександр Ступніцький — розвідник-зв'язківець 1 розвідувально-штурмового взводу 1 розвідувально-штурмової роти ПВК «Вагнер».

Вбивства на Київщині

У Міноборони 2 квітня повідомили, що вся Київська область звільнена від окупантів. Зокрема, 28 березня українські військові повністю взяли під контроль Ірпінь, а 31 березня — Бучу та всю Бучанську громаду.

На звільнених територіях досі виявляють докази масових убивств цивільного населення: журналісти й представники влади публікують відео та фотографії загиблих, тіла яких лежали просто на вулицях.

Станом на 4 травня правоохоронці вже знайшли та встановили особи 1 235 загиблих на Київщині, про що повідомляв начальник поліції області. Поки що не ідентифікували 282 померлих. Більшість людей загинула від вогнепальної зброї.