Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальну справу за фактом перетину російсько-українського кордону пасажирським поїздом «Таврія», який прямував з Санкт-Петербурга в Севастополь.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК.

У прокуратурі зазначили, що дані відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за зверненням представництва президента України в АР Крим.

«У ході досудового розслідування також буде дана правова оцінка незаконного запуску залізничного сполучення між Російською Федерацією і Кримським півостровом, оскільки такі дії країни-окупанта грубо порушують державний суверенітет і територіальну цілісність України, свідчать про нехтування загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, кримським мостом через Керченську протоку до анексованого Криму проїхав перший пасажирський потяг сполученням Санкт-Петербург — Севастополь.

Раніше повідомлялося, що з Санкт-Петербурга курсуватимуть 5 одноповерхових потягів із купейними та плацкартними вагонами. З Москви до Сімферополя будуть їздити 4 двоповерхових потягів із вагонами купе і люкс.

23 грудня Росія завершила будівництво залізничної частини Кримського мосту через Керченську протоку в анексований Крим. Відкривав міст президент Росії Володимир Путін.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим назвало такі дії грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, а також міжнародного права.

Відкриття залізничного сполучення Російської Федерації з анексованим Кримом через Керченський міст засудили у Європейському Союзі, а також в ООН.

У липні 2018 року 6 компанії, що будували так званий Кримський міст, потрапили під санкції ЄС.

Поділитись: