У відповідь на інформацію про залізничне сполучення Російської Федерації з анексованим Кримом через Керченський міст в ООН заявили, що необхідно дотримуватися резолюції про суверенітет та територіальну цілісність України.

Про це повідомив представник України при ООН Олег Ніколенко.

«Маємо реакцію Генерального секретаря ООН на відкриття залізничного руху через «кримський міст»: мають дотримуватися резолюції про суверенітет та територіальну цілісність України», — написав він.

Представник в ООН уточнив, що резолюції Генеральної Асамблеї засуджують будівництво мосту як грубе порушення Статуту ООН, а також застерігають російських посадовців від неузгоджених візитів на Кримський півострів.

«Протиправні дії Російської Федерації на тимчасово окупованій території України не мають залишатися без відповіді міжнародної спільноти», — додав Ніколенко.

Перед цим відкриття залізничного сполучення Російської Федерації з анексованим Кримом через Керченський міст засудили у Європейському Союзі.

23 грудня Росія завершила будівництво залізничної частини Кримського мосту через Керченську протоку в анексований Крим. Відкривав міст президент Росії Володимир Путін. Перший потяг із Санкт-Петербурга до окупованого РФ Севастополя планувати запустити 23 грудня.

У липні 2018 року 6 компанії, що будували так званий Кримський міст, потрапили під санкції ЄС.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою так званий референдум про статус півострова. Під час референдуму на півострові перебули російські військові та спецпризначенці без розпізнавальних ознак.

Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та США не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile