Співробітники прокуратури вручили підозру у вбивстві двох та замаху на одного правоохоронця — активісту Майдану Івану Бубенчику. Печерський суд Києва розпочав обрання запобіжного заходу Бубенчику, прокурори клопочуть у якості запобіжного заходу для нього — цілодобове тримання під вартою.

Співробітники прокуратури вручили підозру у вбивстві двох та замаху на одного правоохоронця — активісту Майдану Івану Бубенчику. Печерський суд Києва розпочав обрання запобіжного заходу Бубенчику, прокурори клопочуть у якості запобіжного заходу для нього — цілодобове тримання під вартою.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

У залі засідання Бубенчик перебуває з двома адвокатами — Ігорем Коржуком та Ігорем Свінціцьким.

Як повідомив прокурор Ігор Земсков, Бубенчик підозрюється у вбивстві двох та замаху на одного правоохоронця.

Представник держобвинувачення Ігор Земсков Фото: Дмитро Русанов/Громадське

Зокрема, Бубенчика підозрюють у злочинах, передбачених статтями 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу) і 115 (умисне вбивство) та статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами) КК України.

Народний депутат Володимир Парасюк поряд з Іваном Бубенчиком Фото: Дмитро Русанов/Громадське

Захист Бубенчика попросив суд час для ознайомлення з матеріалами справи: суд оголосив перерву на 3 години.

Сам Бубенчик у коментарі Громадському повідомив, що відкидає підозру ГПУ, а на Майдані 

У вівторок 3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. 

Нагадаємо, Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі «Злам» — першому з циклу розслідувань Громадського «Слідами революції», — він заявив, що 20 лютого 2014 року стріляв у силовиків з консерваторії. У такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

Після виходу фільму Генеральна прокуратура України допитала Бубенчика у якості свідка, а також провела обшук у його помешканні.

Раніше Бубенчик проходив у справі про вбивства силовиків на Майдані як свідок.

Бубенчик як активіст Майдану підпадає під дію закону про амністію. Водночас закон не звільняє від відповідальності за вчинення важких злочинів, зокрема, злочинів за ст. 115 КК України. Справу, у якій фігурує Бубенчик, розслідують за цією статтею.

Начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк з приводу цього повідомив Громадському:  «Закон про «недопущення переслідувань учасників протестів» каже, що ми не можемо вести розслідування щодо протестувальників, але не можна звільнити від покарання невідомо кого — щоб «амністувати», треба встановити, чи був злочин і ким саме він скоєний».

Він наголосив, що той факт, що Бубенчик міг стріляти по правоохоронцях вранці 20 лютого 2014 року «міг бути використаний в першу чергу як привід випустити озброєну роту і відкрити вогонь у самих протестувальників».

«При чому, всіх підряд, і в першу чергу, беззбройних», — зазначив Горбатюк.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

 

Поділитись: