УКРАЇНА

Прокуратура викрила на одержанні хабара очільника Держгеонадр — Луценко

5 вересня, 2018 18:43
УКРАЇНА/Прокуратура викрила на одержанні хабара очільника Держгеонадр — Луценко
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що прокуратура Київщини спільно з Департаментом захисту економіки Нацполіції викрила на одержанні неправомірної вигоди виконувача обов’язків голови Державної служби геології та надр.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що прокуратура Київщини спільно з Департаментом захисту економіки Нацполіції викрила на одержанні неправомірної вигоди виконувача обов’язків голови Державної служби геології та надр.

Про це Луценко повідомив у Facebook.

«Вказаний посадовець вимагав та одержав 3 тис доларів за сприяння в оформленні документів на видобуток торфу», — зазначив він.

Луценко вважає, що за цим «дрібним» хабарем «проглядається глобальна проблема тіньових оборудок» у відомстві.

«З 2014 року лише 43 з 722 ліцензій було видано на аукціонах! Все решта — в ході чиновницьких ігор», — написав генпрокурор.

Зазначимо, що Луценко не назвав ім’я чиновника. Згідно з сайтом Держгеонадр, в.о. голови відомства є Олег Кирилюк.

ОНОВЛЕННЯ: Слідство ведеться не проти Кирилюка, а проти Миколи Фощія. Генпрокурор уточнив, що ідеться про заступника, а не про очільника Державної служби геології та надр.  Зараз Фощій обіймає посаду першого заступника голови Держгеонадр. 

Раніше Луценко повідомив, що генпрокуратура оскаржила в суді видачу Державною службою геології та надр ліцензій на розробку родовищ літію та нафти в Донецькій та Полтавській областях.

21 червня 2018 року Національне антикорупційне бюро провело обшуки в офісі Державної служби геології та надр України. Слідчі дії проводилися стосовно надання Держгеонадрами адміністративних послуг щодо користування надрами на ділянках проявів бурштину.

Нагадаємо, наприкінці тарвня 2017 року суд скасував рішення конкурсної комісії, яка призначила очліьником Держгеонадр Миколю Фощія, а Кирилюка — його заступником.

Попри рішення суду Кабінет Міністрів призначив переможців цього конкурсу на керівні посади Держгеонадр, а саме Олега Кирилюка — т.в.о. голови, а Миколу Фощія — першим заступником голови.

25 травня 2017 року невідомі прийшли до приміщення Держгеонадр та зайняли керівні комітети. Згодом Кирилюк та Фощій заявили, що непричетні до захоплення кабінету голови

Пов`язані новини