УКРАЇНА

Прокуратура замовила економічну експертизу угод компанії ICU

13 січня, 2018 17:39
УКРАЇНА/Прокуратура замовила економічну експертизу угод компанії ICU
Зберегти
Вигляд
Розслідування щодо можливої ​​причетності компанії Investment Capital Ukraine (ICU) до виведення з України коштів ще триває, прокуратура замовила економічну експертизу угод компанії.

Розслідування щодо можливої ​​причетності компанії Investment Capital Ukraine (ICU) до виведення з України коштів ще триває, прокуратура замовила економічну експертизу угод компанії.

Про це заявив заступник генерального прокурора України Євген Єнін в ефірі «Громадського радіо».

«Більше року тому ми допитали керівника цієї компанії, ми взяли під сумнів документи, що підтверджують легальність коштів і фінансових угод. Тому ми більше двох місяців тому відправили запит для проведення економічної експертизи в одну з судових експертних установ України. Зараз експертиза триває», — сказав він.

Заступник генпрокурора додав, що діяльність посадових осіб як цієї компанії, так і державних банків і Нацбанку України є предметом цілого ряду інших кримінальних проваджень, здійснюваних в Гнепрокуратурі і НАБУ. 

Раніше Al Jazeera оприлюднила рішення Краматорського суду, згідно із яким вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія ICU. ЇЇ до 2014-го року очолювала екс-глава НБУ Валерія Гонтарева.

Ця компанія багато років виступала фінансовим консультантом Порошенка ще до обрання його президентом, також ICU є радниками щодо продажу Roshen. У квітні 2016 компанія заявила про передачу Roshen у сліпий траст. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів»

У 2014 році новопризначена голова Національного банку України Валерія Гонтарєва пішла з поста глави ради директорів групи Інвестиційний Капітал Україна (ICU) і продала свою частку групі. 

Після продажу Гонтаревої частки в ICU основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, яким належить 6,5% і 9,9% відповідно.

Керуючий директор і співвласник інвестиційної компанії ICU Макар Пасенюк, якого називають фінансистом Петра Порошенка, спростовує, що його компанія коли-небудь керувала фінансами президента. 

1,5 мільярда доларів оточення Віктора Януковича конфісковані в рамках вироку, винесеного соратнику олігарха Сергія Курченко — Аркадію Кашкіну. Гроші конфісковані з рахунків Ощадбанку і Приватбанку. Значна їх частина — це облігації внутрішньої держпозики.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЙТЕ: 500 слів про «гроші Януковича»

Пов`язані новини