УКРАЇНА

Справу Добкіна про незаконне заволодіння землею передадуть до суду

10 липня, 2018 13:01
УКРАЇНА/Справу Добкіна про незаконне заволодіння землею передадуть до суду
Зберегти
Вигляд
lead
За даними слідства, Добкін і його оточення спричинили збитки територіальній громаді Харкова на суму понад 230 мільйонів гривень.

Головне слідче управління за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України завершило досудове розслідування у справі екс-очільника Харківської міської ради, депутата від «Опозиційного блоку» Михайла Добкіна.

Про це повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Добкін і його заступник, за даними слідства, діючи в інтересах засновників обслуговуючого кооперативу та споживчого товариства, сприяли у пособництві останнім у незаконному заволодінні земельними ділянками на території Харкова.

Таким чином, службовці спричинили збитки територіальній громаді Харкова на суму понад 230 мільйонів гривень. 

«Таким чином, представники обслуговуючого кооперативу та споживчого товариства за пособництва вищезазначених службових осіб Харківської міської ради, заволоділи земельними ділянками на території м. Харкова загальною площею понад 74 га, чим спричинили збитки територіальній громаді м. Харкова на загальну суму понад 230 млн грн, що більше ніж в 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян», — ідеться у повідомленні.

Матеріали досудового розслідування надали стороні захисту для ознайомлення. Після цього, обвинувальний акт стосовно службовців Харківської міської ради, представників обслуговуючого кооперативу та споживчого товариства скерують до суду для розгляду по суті.

У вересні 2016 року правоохоронці провели обшуки у приміщеннях, які належать міському голові Геннадію Кернесу та депутату Михайлу Добкіну. Справа пов’язана з приватизацією та розкраданням земельних угідь, які належать державі.

Згодом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у справі «Кернеса-Добкіна» розкрадено держкоштів на 4 мільярди гривень. 

13 липня 2017 року Рада зняла депутатську недоторканність з Добкіна

У серпні 2017 року суд арештував майно депутата Добкіна. 

5 липня 2018-го у прокуратурі уточнили, що Добкіна підозрюють у:

  • зловживанні службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки, за попередньою змовою групою осіб;
  • пособництві у заволодінні прав на майно шляхом обману в особливо великих розмірах;
  • замаху на зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою групою осіб, вчиненому повторно;
  • а також у закінченому замаху на пособництво у заволодінні прав на майно шляхом обману в особливо великих розмірах, вчиненому повторно.
Пов`язані новини