УКРАЇНА

Прокурори просять для міністра Омеляна заставу в 5 млн гривень

14 вересня, 2018 12:06
УКРАЇНА/Прокурори просять для міністра Омеляна заставу в 5 млн гривень
Зберегти
Вигляд
Прокурори просять встановити для підозрюваного в незаконному збагаченні міністра інфраструктури Володимира Омеляна заставу в 5 мільйонів гривень

Прокурори просять встановити для підозрюваного в незаконному збагаченні міністра інфраструктури Володимира Омеляна заставу в 5 мільйонів гривень.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали Солом’янського районного суду Києва.

«5 мільйонів гривень застави — я вважаю, що це обґрунтовано і забезпечить належну процесуальну поведінку підозрюваного. Натомість цього не забезпечать порука чи особисте зобов’язання», — заявив прокурор у справі.

Сторона обвинувачення клопоче також про те, аби Омелян повідомляв про своє місце перебування, не спілкувався зі свідками та здав паспорти для виїзду закордон.

Водночас до зали суду прийшла низка народних депутатів які заявили, що готові взяти Омеляна на поруки. Заяви про готовність взяти на поруки судді подали міністр спорту Ігор Жданов та депутат Федір Бондюженко.

Сам Омелян називає справу проти себе полюванням і каже, що радий такому ретельному розслідуванню, адже воно покаже, що він був чесним міністром.

Спочатку в новині від 11:08 було повідомлено, що прокурори просять взяти Омеляна під варту. Ця інформація не відповідає дійсності. 

Прокурор у справі заявив, що санкція статті, за якою підозрюється Омелян, передбачає 10 років позбавлення волі, однак він не просив взяти міністра під варту.

Вранці 13 вересня міністру інфраструктури України Омеляну вручили підозру. За інформацією слідства, Омелян за час перебування на державній службі (з січня 2000 року до 26 квітня 2018 року) отримав 2,17 мільйони гривень офіційного доходу, тоді як його витрати лише за 7 років склали щонайменше 3,45 мільйони.

Також, за даними слідства, міністр вніс неправдиву інформацію до декларації щодо вартості його авто Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.

Сам Омелян зазначив, що справу «за дивним збігом  обставин відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком».

Пізніше Володимир Омелян заявив, що вимагатиме притягнення до відповідальності сторони обвинувачення — а саме слідчих Національного антикорупційного бюро.

Міністр назвав справу щодо нього сфабрикованою, і сказав, що підозра не містить жодного складу злочину. НАБУ заявило, що міністр Омелян приховував викриті порушення.

Зазначимо, що НАЗК в 2015 році перевіряло декларацію Омеляна та заявило, що порушень не виявлено.

Пов`язані новини