ENRU

Промову королеви Британії у парламенті відклали через політичну нестабільність

Королева Великої Британії Єлизавета II відклала свою традиційну тронну промову в парламенті через політичну нестабільність, яка виникла після виборів, де правляча Консервативна партія не змогла одержати абсолютну більшість.

В результаті відкриття парламенту і королівська мова відкладаються на день або два, пише ВВС.

Раніше традиційна тронна промова в парламенті була запланована на 19 червня. І це – безпрецедентна подія в новітній історії Британії.

Під час свого візиту до парламенту королева традиційно зачитує програмну промову, підготовлену урядом, в якій детально повідомляється про плани прем'єр-міністра на найближчий час.

Але наразі за лаштунками в британському парламенті відбуваються бурхливі переговори про майбутнє як уряду країни, так і прем'єр-міністра Терези Мей.

Після королівської промови депутати голосують «за» або «проти» представленої королевою програми уряду. Якщо парламент цю програму відкине, це розглядається як вотум недовіри уряду і прем'єр-міністру.

Нагадаємо, 8 червня у Британії пройшли дострокові парламентські вибори, в результаті яких жодна з партій не отримає більшості у парламенті. 

Незважаючи на втрату абсолютної більшості, Тереза ​​Мей планує залишитися прем'єр-міністром, вступивши в союз з Демократичною юніоністською партією Північної Ірландії.

Разом обидві партії набирають 328 мандатів, що досить для отримання більшості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ультраправий проект в Британії провалився» — британський журналіст Пітер Померанцев.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram