Так званий «іспанський диспетчер», якого цитували російські пропагандистські ЗМІ на тему збиття літака МН17 над Донбасом, заявив про отримання 48 тисяч доларів від РФ.

Так званий «іспанський диспетчер», якого цитували російські пропагандистські ЗМІ на тему збиття літака МН17 над Донбасом, заявив про отримання 48 тисяч доларів від РФ.

Про це йдеться у розслідуванні «Радіо Свободи» та групи румунських журналістів.

«Диспетчер» за легендою нібито працював у київському аеропорту «Бориспіль». Він улітку 2014 року писав у Twitter під псевдонімом «spainbuca» про те, що українські літаки нібито переслідували малайзійський Boeing.

Після катастрофи МН17 російські пропагандистські ЗМІ спиралися на дописи «диспетчера». Цією людиною виявився чоловік на ім’я Хосе Карлос Барріос Санчес.

Автори розслідування знайшли Санчеса і поспілкувалися з ним у месенджері WhatsApp. Він стверджує, що отримав загалом 48 тисяч доларів з російських джерел як плату за свою роль «іспанського диспетчера Карлоса».

Також Санчес запевняє, що може надати докази, які підтверджують зв’язок росіян з обліковим записом «spainbuca» у Twitter, , а також банківські дані і записи розмов із працівниками пропагандистського каналу RT.

Зі свого боку Russia Today заперечив, що коли-небудь здійснював такі платежі.

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам — Куала — Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб, усі вони загинули.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак був збитий ракетою класу «земля — повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Однак він заперечив свою причетність до катастрофи.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у справі МН17 генерал-майора РФ Дубинського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Поділитись: