Французький уряд відмовився скасовувати нові податки на бензин та дизельне паливо, як того вимагають демонстранти по всій країні.

Про це повідомив прем’єр-міністр Франції Едуард Філіпп.

«Ми запровадили податки на паливо не для того, аби отримувати задоволення від роздратування французів, а тому, що ми хочемо оподатковувати вуглець, а не людську працю», — наголосив він.

Філіп додав, що в інших сферах податки були зменшені, тому загальне податкове навантаження знизилося.

Як повідомлялося, на тлі протестів рейтинг президента Франції Еммануеля Макрона значно знизився.

17 листопада у Франції мітингувальники у жовтих жилетах, які невдоволені підвищенням цін на бензин, перекривали дороги у різних регіонах країни. Приводом до протестів стало рішення влади Франції підвищити податок на дизельне паливо на 6,5%, на бензин — на 2,9% з 1 січня 2019 року. Це, на думку ініціаторів підвищення податків, має змусити автомобілістів перейти на електрокари та активніше користуватись громадським транспортом, що, у свою чергу, позитивно вплине на екологічну ситуацію в країні. Реформа була ініційована президентом Франції Еммануелем Макроном.

У сутичках між протестувальниками та поліцією 17 листопада постраждали понад 200 людей. 18 листопада стало відомо, що в результаті протестів постраждали 409 людей, 14 з потерпілих перебувають у важкому стані. За даними МВС Франції, в акціях взяли участь понад 287 тисячі осіб. Поліція затримала 282 людини.

Поділитись: