У Тбілісі на світанку 21 червня після декількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та водометів силовики завершили операцію з розгону акції протесту, яка розпочалася увечері напередодні, 20 травня. Підрозділи спецназу повернулися до будівлі парламенту.

Про це повідомляє грузинське «Радіо Свобода».

Унаслідок сутичок та розгону мітингу під парламентом Грузії, за даними МОЗ Грузії, постраждали 69 людей, передає ТАСС. Серед них і силовики, і протестувальники, і журналісти, які висвітлювали протистояння. У МОЗ не уточнили характер травм постраждалих, однак телеканал повідомляє, що люди постраждали через застосування сльозогінного газу та гумових куль. Частину постраждалих госпіталізували.

Група мітингувальників зупинилася біля будівлі Тбіліського державного університету на проспекті Чавчавадзе.

Невдовзі після цього лідер опозиційної партії «Нова Грузія» Георгій Вашадзе анонсував нову акцію протесту 21 червня о 19:00 на проспекті Руставелі.

«Те, що сьогодні зробив уряд, є абсолютно незаконним актом, спрямованим проти народу. О 19:00 ми збираємося на проспекті Руставелі, де ознайомимо громадськість з нашим планом подальших дій. Зараз важливо з’ясувати, хто затриманий, хто перебуває в лікарні і в якому стані», — наголосив Вашадзе.

Головні вимоги протестувальників — відставка спікера парламенту Іраклія Кобахідзе, міністра внутрішніх справ Георгія Гахара та глави Служби безпеки Вахтанга Гомелаурі.

Нагадаємо, приводом для протестів стало засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я — це міжнародне об'єднання політиків і духовних осіб, в якому Росія вважається одним з лідерів. Сесію відкрив Сергій Гаврилов, делегат Міжпарламентської асамблеї православ'я і глава комітету з розвитку громадянського суспільства Держдуми. При цьому Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту — це викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.

Як повідомляє Jam-news, члени парламентської опозиції з «Національного руху» і «Європейської Грузії» дали владі півгодини на те, щоб вивести із залу всіх російських депутатів. Слідом за протестом опозиції своє обурення висловили й представники правлячої партії. Лідер партії Бідзіна Іванішвілі виступив з письмовою заявою, в якій назвав те, що відбувається «протокольною помилкою», яка «в жодному разі не залишиться без належного реагування».

Поділитись: