В Індії внаслідок сутичок під час протестів через зміни у законодавстві про громадянство загинули щонайменше 38 людей. Поліція заявляє, що в столиці країни Нью-Делі затримали понад 600 людей.

Як повідомляє «Радіо Свобода», у поліції зазначають, що збирають докази і переглядають відео. Там додали, що нових сутичок наразі немає.

Зазначимо, що сутички на вулицях міста спалахнули між індуїстами і мусульманами. Міжконфесійна напруженість зросла в грудні після ухвалення закону про громадянство, який спрощує порядок набуття громадянства Індії для деяких релігійних меншин із сусідніх країн. Закон, однак, не поширюється на мусульман.

Закон про уточнення громадянства передбачає, що немусульманські біженці з Афганістану, Пакистану чи Бангладеш, які втекли від релігійних переслідувань до Індії, мають право отримати громадянство країни. Таке право не залежить від того, чи прибули вони в Індію незаконно.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді стверджує, що закон спрямований на захист прав релігійних меншин. А мусульман він не стосується тому, що вони не є релігійною меншиною в країні й тому не потребують захисту. Натомість критики зауважують, що прийняте рішення суперечить світським принципам державотворення Індії, передбаченими в Конституції.

В Індії проживає близько 200 млн мусульман, що складає 14% населення країни.

Поділитись: