Світ / Європа

Протести «жовтих жилетів» у Франції: кількість затриманих зросла до 1723

Associated Press
Світ/Європа/Протести «жовтих жилетів» у Франції: кількість затриманих зросла до 1723
Зберегти
Вигляд
У Франції на протестах «жовтих жилетів» поліція по всій країні завтримала вже 1723 учасника. Раніше було відомо про 1300 затриманих.

По всій Франції за суботу, 8 грудня, заарештували 1772 протестувальника, з них під вартою тримали — 1220 осіб.

Безпосередньо в Парижі взяли під варту 1082 людини, на попередньому етапі протестів «жовтих жилетів» таких було — 412.

За словами Міністерства внутрішніх справ Франції, таких масштабів затримань країна не бачила роками.

Сутички виникли в декількох містах: Марсель, Бордо, Ліон та Тулуза.

У Франції люди продовжують протестувати попри те, що влада виконала їхні вимоги та призупинила підвищення вартості пального. Мітингувальники вимагають підвищити заробітні плати, зменшити податки та відправити у відставку президента Еммануеля Макрона.

Напередодні влада Франції оголосила мобілізацію поліції та інших правоохоронних структур через побоювання збройного перевороту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські.

Протестувальники влаштували в Парижі декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

Пов`язані новини