Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні зазначають, що протягом тижня — з 14 по 20 травня, на Донбасі загинули за попередніми даними четверо місцевих мешканців, ще шестеро — дістали поранення.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні зазначають, що протягом тижня — з 14 по 20 травня, на Донбасі загинули за попередніми даними четверо місцевих мешканців, ще шестеро — дістали поранення.

Про це на брифінгу повідомив перший заступник голови місії ОБСЄ Александр Хуг. Він додав, що наразі ці ще уточнюються.

«Ми підтвердили дані про двох загиблих, в тому числі 13-річного хлопчина у Троїцькому, та ще трьох поранених. Інформація про багатьох інших жертв наразі перевіряється. За попередніми даними наразі четверо цивільних осіб загинули, а шестеро — дістали поранення», — зазначив Хуг.

Загалом спостерігачі ОБСЄ зафіксували 7700 порушень режиму тиші за минулий тиждень на Донбасі. Особливе занепокоєння, за словами Хуга, викликає ситуація поблизу окупованої Горлівки.

У четвер та п’ятницю — 17 та 18 травня — біля Горлівки, де розташована патрульна база спостерігачів ОБСЄ, представники місії зафіксували 140 вибухів — більшість — артилерійські та танкові вибухи.

«Обидві сторони стверджують, що ведуть вогонь у відповідь. Ніхто не знає, хто почав. Безглуздий нескінченний цикл насильства», — додав Хуг.

Як повідомлялося, зранку 21 травня ЗМІ бойовиків заявили про обстріл Горлівки Донецької області та наступ на місто з боку батальйону «Донбас». У батальйоні «Донбас» Громадському повідомили, що «на ділянці фронту у напрямку окупованої Горлівки триває бій».

Нагадаємо, розвідувально-диверсійна група 46 окремого штурмового батальйону «Донбас» пізно ввечері 20 травня взяла в полон трьох бойовиків.

Протягом доби 19 травня у зоні бойових дій на Донбасі троє українських військових дістали поранення.

16 травня у зоні бойових дій на Донбасі двоє українських військових загинули, ще четверо дістали поранення.

12 травня у зоні бойових дій на Донбасі загинув український військовий, четверо — дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:   хто такий Сергій Наєв

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Поділитись: