Державний протокол лікування для хворих на COVID-19 потрібен медикам для того, щоб вони не боялися лікувати пацієнтів.

Про це в ефірі hromadske розповів лікар-інфекціоніст з Ужгорода Віктор Петров.

«Протокол потрібний у першу чергу для того, щоб лікарі не боялися лікувати цих пацієнтів. Лікарі бояться не інфікуватися, інша проблема — юридична. Як лікар, я не можу поставити свою печатку на призначенні (препаратів — ред.), яке не затверджене в Україні. Ми повинні мати юридичне підґрунтя, щоб наші лікарі законно призначали препарати», — зазначив лікар.

Він наголосив, що наразі не існує лікування причини хвороби. Тому лікарі не можуть гарантувати, що застосовуючи препарати з хлорохіном чи гідроксихлорохіном (які рекомендує МОЗ), вилікують пацієнта з коронавірусом.

Петров зазначив, що препарат «Плаквеніл», який для лікування хворих на Covid-19 закупило МОЗ, є токсичним і його використовують для лікування малярії та ревматичних захворювань. У препарату є виражені побічні дії для пацієнтів із захворюваннями серця, то вони ймовірно не зможуть лікуватися «Плаквенілом», додав лікар.

Серед побічних ефектів препарату медик назвав зокрема патологію сітківки, тяжку міастенію та епілепсію.

«За відсутності будь-яких препаратів для лікування причини хвороби — це «терапія відчаю». Це терапія для людей у важкому чи середньо-тяжкому перебігу Covid-19. Для легкої форми Covid ця молекула непотрібна», — зазначив Петров.

Лікар наголосив, що «Плаквеніл» може призначати лише спеціалізований лікар і закликав людей не застосовувати самостійно цей препарат.

«Є багато взаємодій, наприклад, з лікуванням від основного захворювання. Середня та важка форма Covid-19 розвивається у людей, які вже мають хронічні захворювання. Лише лікар, а не фармацевт чи сам пацієнт, можуть оцінити взаємодію «Плаквенілу» з основним лікуванням», — сказав Петров.

За словами лікаря, деякі його колеги, які працюють з важкими хворими, вважають, що у більшості пацієнтів може розвинутись ускладнення з чи без «Плаквенілу».

«Протокол не ідеальний. Протягом 2-3 місяців у нього внесуть зміни, можливо викинуть молекули і додадуть нові. Якщо ви не хочете померти від Плаквенілу, сидіть вдома», — наголосив лікар-інфекціоніст.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми офіційними даними МОЗ, в Україні 942 людини інфікувалися коронавірусом. З-поміж інфікованих 23 людини померли, а 19 пацієнтів одужали. 

У світі відомо про 1 млн 15 тисяч 877 людей. З них 212 992 людини успішно одужали, а 53 218 пацієнтів померли.

Поділитись: