Спеціалізована антикорупційна прокуратура порушила кримінальну справу проти директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура порушила кримінальну справу проти директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. САП вважає, що Ситник міг розголосити дані досудового розслідування у справі щодо незаконного збагачення міністра Володимира Омеляна.

Про це повідомляє прес-служба САП.

Справу проти Ситника порушили після заяв Омеляна про те, що директор НАБУ попередив його про обшуки в будинку.

«Мені було відомо про обшук. Але я свідомо не готувався до нього. Детективи побачили все так як було. Про обшуки мене попередив сам Ситник особисто», — сказав Володимир Омелян 20 вересня під будівлею НАБУ, куди йшов на допит у справі незаконного збагачення.

У САП заявили, що Омелян говорив правду, і це підтверджують відомості телефонних з’єднань між міністром та абонентом, записаним як «Артем Ситник» напередодні проведення обшуку, який був у 2017 році в межах цієї ж кримінальної справи.

Крім того, Антикорупційна прокуратура звинуватила Ситника у постійному незаконному розголошенні інформації досудового розслідування.

Cам Ситник в ефірі «1+1» заперечив, що попереджав Омеляна про обшуки.

«Якщо говорити дослівно, то було запитання з боку міністра, бо з ним часто спілкувалися з приводу «Укрзалізниці». Було запитання: «Чи може у мене бути обшук?». І була відповідь: «Ну як можна це виключати?», — сказав Ситник.

Вранці 13 вересня міністру інфраструктури України Омеляну вручили підозру в незаконному збагаченні. За інформацією слідства, Омелян за час перебування на державній службі (з січня 2000 року до 26 квітня 2018 року) отримав 2,17 мільйони гривень офіційного доходу, тоді як його витрати лише за 7 років склали щонайменше 3,45 мільйони.

Також, за даними слідства, міністр вніс неправдиву інформацію до декларації щодо вартості його авто Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році. У НАБУ заявили, що міністр Омелян приховував викриті порушення.

Вже наступного дня відбувся суд щодо Омеляна. Суддя відпустив Омеляна на поруки депутата від «Народного фронту» та міністра спорту України. Прокурори ж просили заставу в 5 мільйонів гривень. НАБУ пізніше дозволило міністру Омеляну виїжджати у закордонні відрядження.

Сам Омелян заявив, що вимагатиме притягнення до відповідальності сторони обвинувачення — а саме слідчих Національного антикорупційного бюро. Міністр назвав справу щодо нього сфабрикованою, і сказав, що підозра не містить жодного складу злочину. 

16 вересня підозрюваного в незаконному збагаченні міністра інфраструктури Володимира Омеляна викликали на допит до Національного антикорупційного бюро.

Також суд арештував майно Омеляна.

Зазначимо, що НАЗК в 2015 році перевіряло декларацію Омеляна та заявило, що порушень не виявлено.

Поділитись: