Правоохоронні органи Британських Віргінських островів ведуть розслідування про можливе відмивання коштів президентом України Петром Порошенком та міським головою Одеси Геннадієм Трухановим.

Правоохоронні органи Британських Віргінських островів ведуть розслідування про можливе відмивання коштів президентом України Петром Порошенком та міським головою Одеси Геннадієм Трухановим. 

Про це у коментарі Громадському розповіла авторка розслідування Panama Papers, журналістка «Слідство.Інфо» Анна Бабінець.

«Агенція фінансових розслідувань Британських Віргінських островів порушила справу по компанії Порошенка і також по компанії, пов’язаній з Трухановим. Вони почали своє розслідування. З формулювання, яке ми побачили в листуванні, йшлося про підозру у відмиванні грошей. Цікаво, що ведеться розслідування щодо компаній, пов’язаних із українськими публічними діячами, за кордоном, а в нашій країні воно не ведеться», — сказала вона.

Журналістка також повідомила, що направила запит до Адміністрації президента щодо розслідування проти Порошенка. Однак надійшла відповідь, що про відкриття справи в АП нічого не знають.

Бабінець додала, що очікує відповіді на запит від Агенції фінансових розслідувань Британських Віргінських островів.

Раніше Бабінець заявила, що юристи Порошенка намагалися вивести його з акціонерів компанії Mossack Fonseca, яка і була основою витоку для Panama Papers.

З матеріалів розслідування «Панамського архіву» відомо, що Mossack Fonseca тісно співпрацювала з такими фінансовими гігантами як HSBC, Deutsche Bank та Credit Suisse, щоб допомогти їхнім клієнтам приховати свої кошти.

Журналісти-розслідувачі «Слідство.Інфо» були співавторами проекту Panama Papers, який отримав Пулітцерівську нагороду 2017 року в категорії «Пояснювальна журналістика».

У матеріалах розслідування розкривалися зв'язки світових лідерів і бізнесменів з офшорними компаніями. У списку фігурували люди з оточення президента Росії Володимира Путіна, президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона та інших.

З цих документів стало відомо, що Порошенко заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen, не вказавши відомостей про це у своїх майнових деклараціях.

Поділитись: