ENRU

Проти Порошенка ведеться розслідування на Британських Віргінських островах — авторка розслідування Panama Papers

Правоохоронні органи Британських Віргінських островів ведуть розслідування про можливе відмивання коштів президентом України Петром Порошенком та міським головою Одеси Геннадієм Трухановим. 

Про це у коментарі Громадському розповіла авторка розслідування Panama Papers, журналістка «Слідство.Інфо» Анна Бабінець.

«Агенція фінансових розслідувань Британських Віргінських островів порушила справу по компанії Порошенка і також по компанії, пов’язаній з Трухановим. Вони почали своє розслідування. З формулювання, яке ми побачили в листуванні, йшлося про підозру у відмиванні грошей. Цікаво, що ведеться розслідування щодо компаній, пов’язаних із українськими публічними діячами, за кордоном, а в нашій країні воно не ведеться», — сказала вона.

Журналістка також повідомила, що направила запит до Адміністрації президента щодо розслідування проти Порошенка. Однак надійшла відповідь, що про відкриття справи в АП нічого не знають.

Бабінець додала, що очікує відповіді на запит від Агенції фінансових розслідувань Британських Віргінських островів.

Раніше Бабінець заявила, що юристи Порошенка намагалися вивести його з акціонерів компанії Mossack Fonseca, яка і була основою витоку для Panama Papers.

З матеріалів розслідування «Панамського архіву» відомо, що Mossack Fonseca тісно співпрацювала з такими фінансовими гігантами як HSBC, Deutsche Bank та Credit Suisse, щоб допомогти їхнім клієнтам приховати свої кошти.

Журналісти-розслідувачі «Слідство.Інфо» були співавторами проекту Panama Papers, який отримав Пулітцерівську нагороду 2017 року в категорії «Пояснювальна журналістика».

У матеріалах розслідування розкривалися зв'язки світових лідерів і бізнесменів з офшорними компаніями. У списку фігурували люди з оточення президента Росії Володимира Путіна, президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона та інших.

З цих документів стало відомо, що Порошенко заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen, не вказавши відомостей про це у своїх майнових деклараціях.