Фігуранта третьої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сейтумера Сейтумерова в анексованому Криму змушували голосувати за поправки до Конституції Росії.

Про це повідомив адвокат політв’язня Едем Семедляєв, передає об’єднання «Кримська солідарність».

За його словами, Сейтумерова 25 червня примусово доправили зі слідчого ізолятора в психіатричну лікарню у Сімферополі для експертизи.

На другий день йому запропонували взяти участь у голосуванні за поправки в Конституцію Росії.

«Вже на наступний день з ним почали спілкуватися лікарі. В п'ятницю принесли папери для того, щоб висловив свою думку щодо змін до Конституції», — розповів адвокат.

Він зазначив, що політв'язень відмовився брати участь у голосуванні, з чим співробітники лікарні не погоджувалися і наполягали на тому, щоб арештований кримський татарин переписав свою заяву.

«Він написав, що є політв’язнем, кримським татарином і громадянином України. Не бажає брати участь у будь-яких голосуваннях, тим більше в голосуванні за зміни до конституції РФ», — повідомив адвокат.  

Нагадаємо, Сейтумера Сейтумерова російські силовики затримали під час чергових обшуків в кримських татар і мусульман в Бахчисараї 11 березня 2020 року. Так з'явилася «третя бахчисарайська група» у «справі Хізб ут-Тахрір».

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

25 червня в Росії й анексованому нею Криму почалося голосування щодо поправок до конституції Росії. Воно триватиме до 1 липня. Їх президент країни Путін запропонував внести ще в січні 2020-го. У березні їх доповнили нормою, яка дозволяє Путіну перебувати на посаді президента ще два строки — тобто теоретично до 2036 року.

Поділитись: