Слідчі при нападах на табори ромів в Україні уникають кваліфікації таких справ як порушення рівноправності громадян залежно від їх національної чи расової належності, натомість визначають ці дії як «хуліганство».

Слідчі при нападах на табори ромів в Україні уникають кваліфікації таких справ як порушення рівноправності громадян залежно від їх національної чи расової належності, натомість визначають ці дії як «хуліганство».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив член робочої групи із захисту прав ромів при Нацполіції Борис Захаров.

«Дуже важко доводити такі злочини. І слідчі уникають того, щоб кваліфікувати таку справу (за статтею 161 Кримінального кодексу «Порушення рівноправності громадян…» - ред.). І робоча група має розробити алгоритм дій та інструкцій. З громадою, де втаборилися роми, теж потрібно працювати і роз’яснювати… », — сказав Захаров.

Зазначимо, що з 2014 до 2017 року в Україні за статтею 161 Кримінального кодексу винесли лише 7 вироків.

22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві. Тоді ж у Нацполіції заявили, що створять групу реагування на прояви нетерпимості.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

23 травня близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем. Напередодні, 10 травня, у Львівській області неподалік селища Рудне невідомі спалили ромський табір. Унаслідок нападу знищено майно ромів, а самі мешканці табору вимушені були залишити своє поселення.

7 червня представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

На відео видно, як представники «Національних дружин» громлять намети та грубо спілкуються з представницею нацменшини, яка назвалася Марією та повідомила, що проживала у таборі з родиною.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile