Українські прикордонники, які перебувають на адмінмежі з анексованим Кримом на пункті пропуску «Каланчак», скоригували свою роботу через хімічні викиди на заводі «Кримський титан» на півночі анексованого півострова.

Українські прикордонники, які перебувають на адмінмежі з анексованим Кримом на пункті пропуску «Каланчак», скоригували свою роботу через хімічні викиди на заводі «Кримський титан» на півночі анексованого півострова.

Про це Громадському повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян, коментуючи повідомлення журналіста Громадського Ігора Бурдиги щодо ситуації із забрудненням повітря.

«Повітря моніторять прикордонники, в них є індивідуальні препарати, які визначають рівень загрози, і сьогодні мені показували знімки, на яких зафіксовано перевищення граничних норм (викидів, ред.). У зв’язку з цим, як розповіли у Херсонському прикордонному загоні, змінили позиції прикордонників, людей відвели від місць, де пункти пропуску «Каланчак» та «Чаплинка», — сказав Ігор Бурдига, який перебуває наразі у Херсонській області.

Коментуючи інформацію про зміну позицій, речник Держприкордонслужби сказав:

«Позиції не змінювалися. Ми просто скоригували службу прикордонних нарядів у зв'язку з цією обстановкою». 

За його словами, йдеться про зміну складу персоналу на КПВВ, час роботи працівників, засоби індивідуального захисту тощо.

Раніше повідомлялось, що окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Нагадаємо, 27 серпня російські ЗМІ повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

28 серпня «Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. 

Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди із заводів анексованого Криму.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: