Група психологів перевірила одеський притулок для дітей «Світанок» після інформації про побиття вихованців центру.

Про це hromadske повідомили в пресслужбі Одеської обласної державної адміністрації.

Психологи вивчили психоемоційний стан дітей та персоналу установи. За їхньою оцінкою стан дітей критичний і такий, який «потребує кризового втручання».

«За останній місяць територію установи покинули 7 дітей. Один із вихованців перебував у гострому психологічному стані. 6 дітей перебували в установі понад 9 місяців. Таким чином порушувалося їхнє право на виховання в сім'ї», — повідомили в пресслужбі Одеської обласної державної адміністрації.

Під час перевірки також виявили порушення в умовах утримання, які мали гарантувати безпеку дітей: у загальних просторах не було відеоспостереження, а на вікнах були решітки.

«Наразі у центрі проходить комплексна перевірка матеріально-технічного стану установи та персоналу. Аналогічні перевірки пройдуть в інших центрах реабілітації дітей протягом 20 днів», — зазначили в пресслужбі Одеської обласної державної адміністрації.

Голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що всі причетні до насильства над дітьми з притулку «Світанок» понесуть відповідальність.

«З’ясовую, як саме вихователі та представники ювенальної поліції ставилися до дітей, чому вони тікали з притулку та чи підтверджуються факти насилля старших вихованців над малюками», — написав Куцай.

Активістка Зоя Мельник написала 26 жовтня у Facebook про факти насильства над вихованцями притулку «Світанок» в Одесі з серпня до жовтня 2019 року. Вона заявила, що дітей били вихователі центру та поліцейські Хмельницького відділу поліції в Одесі. За словами активістки, через насильство діти неодноразово тікали з притулку.

Поділитись: