У Національному банку України повідомили, що не бачать істотного психологічного тиску на курс гривні попри те, що цього року відбудуться і президентські, і парламентські вибори.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на відповідь Нацбанку на запит журналістів.

«Однак наразі ми не бачимо відчутного психологічного тиску. Навпаки, під впливом ринкових факторів офіційний курс гривні з початку року зміцнився на 3,2% до 26,81 гривні за долар станом на 16 квітня», — повідомили в НБУ.

Там зазначають, що проведення подвійних виборів у 2019 році створює атмосферу невизначеності, яка впливає на інфляційні очікування як бізнесу, так і населення.

19 квітня голова ради Нацбанку повідомив, що рішення суду щодо незаконності націоналізації ПриватБанку суттєво не вплинуло на курс валют.

18 квітня голова Нацбанку повідомив, що після рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку курс долара зріс на 15 копійок.

Нагадаємо, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку. Мінфін оскаржив це рішення.

Також повідомлялось, що Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

Поділитись: