Багато молодих людей застосовують психостимулятори без рецепту, щоб покращити увагу під час навчання чи роботи. Дослідники Каліфорнійського університету в Ервайні виявили, що немедичне використання психостимуляторів дають короткочасну користь. У перспективі препарати негативно впливають на увагу, пам’ять та якість сну.

Про це пише Medical News Today.

Науковці провели два експерименти з групою здорових дорослих учасників. Перший дослід полягав в оцінці впливу психостимуляторів на пам’ять і увагу. Другий — у виявлені, як саме препарати впливатимуть на сон і пам’ять. 

На початку дослідження всі респонденти отримали тести для оцінки пам’яті й уваги. Вчені давали учасникам плацебо чи 20 міліграмів психостимулюючого декстроамфетаміну, що є складником амфетаміну. 

Згідно з результатами дослідження, незалежно від того, отримав учасник плацебо чи декстроамфетамін, протягом дня його увага погіршувалася.

Люди, які отримували стимулятор, через 75 хвилин після його прийому були на 4% більш уважними за інших. Однак через 12 і 24 години після вживання препарату учасники не показували жодних переваг. 

Відповідно до дослідження, незалежно від того, отримували люди плацебо чи декстроамфетамін, продуктивність їхньої робочої пам’яті була однаковою.

Але за 24 години після вживання стимулятора в учасників погіршилася пам’ять. Сканування мозкової активності вночі й оцінка якості сну показали, що після декстроамфетаміну учасники спали менше й гірше.

«Люди, які вживають психостимулюючі препарати, щоб краще працювати в школі чи на роботі, можуть відчувати себе краще за інших. Але наші дані це не підтверджують», — зазначила співавторка дослідження Сара Медник.  

Нагадаємо, згідно з результатами дослідження, найчастіше люди вперше вживають наркотики влітку.

\Євгенія Луценко

Поділитись: