Згідно з новим дослідженням, літній сезон збільшує ризики вживання наркотиків. Зокрема понад третину вживання ЛСД і близько 30% вживання MDMA та марихуани починаються саме в цьому сезоні. Близько 28% вживання кокаїну також припадає на літо.

Як передає CNN із посиланням на результати, опубліковані 23 липня у Журналі загальної внутрішньої медицини, люди із більшою ймовірністю спробують ці наркотики і марихуану влітку.

Доктор Джозеф Паламар, провідний автор дослідження і ад'юнкт-професор охорони здоров'я в Медичній школі Нью-Йоркського університету, пояснив, що літо приносить багато вільного часу, особливо для молодих людей.

«Люди не працюють як божевільні. Якщо ви полюбляєте прогулянки через більш теплу погоду, ви більше спілкуватиметеся з людьми. У ці дні фестивальна сцена особливо різноманітна», — зазначив дослідник. 

Гучні літні фестивалі — особливо ризиковані для вживання наркотиків. У Європі, наприклад, відвідування пунктів невідкладної допомоги через наркотики досягає піку саме влітку.

«Якщо ви під екстазі, п'яні і танцюєте в спекотну погоду, це небезпечно», — сказав Паламар і додав, що «екстазі — останнє, що слід прийняти незапланованим чином».

Згідно з Національним дослідженням вживання наркотиків і здоров'я, в 2017 році у США близько 3 мільйонів людей почали вживати марихуану, і близько мільйона — кокаїн, понад 700 тисяч людей — ЛСД, і приблизно стільки ж — екстазі.

Якщо ми думаємо про профілактику або зниженні шкоди у режимі реального часу, нам потрібно знати, коли люди піддаються найбільшому ризику вживання.

Доктор Джозеф Паламар

Подібні зусилля мають бути орієнтовані на підлітків і молодих людей ближче до кінця навчального року, додав він, і їм слід розуміти, як наркотики впливають на них у теплу пору року.

«Деякі партії наркотиків, які ми досліджували, зокрема, вимагають підготовки перед вживанням. Тому, хоча ми не заохочуємо вживання екстазі, людям, які пішли на такий крок, потрібні адекватний відпочинок і зволоження, аби запобігти можливим неприємним наслідкам, наприклад, тепловому удару».

У 2013 році двоє молодих людей померли на музичному фестивалі Electric Zoo в Нью-Йорку після вживання екстазі, і як мінімум ще четверо були госпіталізовані. Смерть привела до скасування останнього дня фестивалю. Рік по тому, організатори провели для всіх учасників тренінг із боротьби із наркотиками.

«Підлітки і молоді люди не повинні вмирати від наркотиків. Я думаю, що відбувається багато неосвіченого вживання, і це страшно», — підсумував Паламар.

Раніше Національне статистичне управління Шотландії оприлюднило дані, згідно з якими країна є абсолютним лідером Європейського Союзу за кількістю смертей від вживання наркотиків.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile