Пункт пропуску з Польщею «Ягодин — Дорогуськ» відновив роботу після страйку поляків

Пункт пропуску з Польщею «Ягодин — Дорогуськ» 15 травня відновив роботу для вантажівок. Більш як десять днів він був заблокований через страйк польських перевізників.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Рух через пункт пропуску вдалося розблокували в результаті переговорів із Міністерством інфраструктури та розвитку Польщі й керівництвом Люблінського воєводства. З 15 травня рух вантажівок відновився у звичайному режимі.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що страйк, який тривав понад 10 днів, спричинив для українських перевізників та експортерів значні збитки.

«Проте ми змогли знайти рішення й домовитись про розблокування руху. Я вдячний нашим польським колегам за спільне рішення та повернення до виконання положень "транспортного безвізу" й домовленостей щодо пропускної здатності "Ягодин — Дорогуськ"», — наголосив Кубраков.

Про що йдеться?

Від ранку 4 травня польська сторона призупинила оформлення вантажівок на в’їзному та виїзному напрямках у пункті пропуску «Ягодин — Дорогуськ». На в’їзд в Україну пропускали лише транспорт, який перевозить гуманітарну допомогу, небезпечні вантажі та тварин.

Ця ситуація склалася через страйк польських перевізників перед пунктом пропуску «Дорогуськ». Серед вимог протестувальників — повернення дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень для українських перевізників на в'їзді до Польщі.

Мінінфраструктури України зазначало, що понад 5 тисяч вантажівок не можуть перетнути «Ягодин — Дорогуськ», який забезпечує близько 40% вантажопотоку до Польщі. Розподілити вантажопотік в умовах обмеженої пропускної здатності та блокади морських портів неможливо.

Українське міністерство звернулося до польського уряду з проханням врегулювати ситуацію, що склалася. Відомство назвало страйк «штучним і таким, що суперечить спільним європейським прагненням та цінностям».

За кілька днів, 7 травня, українське Мінінфраструктури заявило, що знайшло рішення для розблокування пункту пропуску: вирішило тимчасово не вимагати дозволів у польських перевізників, які здійснюють перевезення до України з будь-якої країни Європейського Союзу. Це також була одна із ключових вимог польських страйкарів.

Водночас позиція Мінінфраструктури України полягає в тому, що такі перевезення потребують дозволів і не є двосторонніми. Тому наразі відомство очікує роз’яснення від Європейської комісії.